Jul 2022: Potpisan sporazum o saradnji sa Študijskim centrom za narodno spravo

Jun 2022: Saradnik Instituta Nebojša Stambolija održao predavanje u Kolarčevoj zadužbini
јун 19, 2022
Septembar 2022: Potpisan sporazum o saradnji sa Filozofskim fakultetom iz Istočnog Sarajeva
септембар 18, 2022

Jul 2022: Potpisan sporazum o saradnji sa Študijskim centrom za narodno spravo

U prostorijama Instituta, 13. jula, potpisan je sporazum o saradnji sa ljubljanskim Študijskim centrom za narodno spravo. U ime dve institucije, sporazum su potpisali direktor Študijskog centra dr Tomaž Ivešić i zamenik direktora Instituta za savremenu istoriju dr Bojan Dimitrijević. Potpisivanje ugovora o saradnji je logičan nastavak zajedničkog projekta koji dve institucije imaju od 2019. godine. Dogovorena je dalja saradnja u domenu novih zajedničkih projekata, saradnje dva institutska časopisa kao i zajednički rad saradnika obe institucije koji imaju slične istraživačke teme.