Januar 2023: Saradniku Instituta Radosavu Tucoviću dodeljena nagrada „Andrej Mitrović“

Decembar 2022: Saradnik Instituta Rade Ristanović boravio na istraživanju u Regenzburgu
јануар 4, 2023
Januar 2023: Saradnik Instituta Luka Filipović odbranio doktorsku disertaciju
јануар 30, 2023

Nagrada „Andrej Mitrović“ (Andrej-Mitrović-Preis) Mihael Žikić fondacije (Michael-Zikic-Stiftung) dodeljuje se svake druge godine za izvrsne doktorske disertacije, koje u polju društvenih i humanističkih nauka unapređuju znanja o odnosima Nemačke sa Srbijom ili Jugoslavijom. Čast da, kao jedan od dva dobitnika nagrade za 2022. godinu, ponese ovu nagradu, dobio je dr Radosav Tucović, saradnik našeg instituta. Njegova doktorska disertacija, pod naslovom "Policijski represivni aparat nacističke Nemačke i njegovi domaći instrumenti: Analiza delatnosti Dragomira Jovanovića i Augusta Majsnera u okupiranoj Srbiji (1941-1944)", odbranjena je na Filozofskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu, 17. decembra 2021. godine.
Svečana dodela nagrade upriličena je 19. januara 2023. godine, u prostorijama Univerziteta Ludvig Maksimilijan u Minhenu. Tom prilikom, u prisustvu kolega sa katedri za Jugoistočnu Evropu Univerziteta u Minhenu i Regenzburgu, nagrade su uručene ovogodišnjim dobitnicima. Laureati su, nakon toga, u formi prezentacije, predstavili svoje doktorske disertacije.