Februar 2016: Poseta direktora Francuskog instituta

Januar 2016: ODRŽANA 7. SEDNICA UPRAVNOG ODBORA I OBELEŽEN DAN INSTITUTA
јануар 28, 2016

POSETA DIREKTORA FRANCUSKOG INSTITUTA

U sredu 17. februara 2016. godine, Institut za savremenu istoriju je posetio gospodin Žan-Batist Kizen, direktor Francuskog instituta u Srbiji. U razgovoru koji je vodio sa prof. dr Momčilom Pavlovićem, direktorom Instituta za savremenu istoriju i dr Stanislavom Sretenovićem, višim naučnim saradnikom instituta, g. Kizen je upoznat sa istorijatom, aktivnostima i planovima Instituta za savremenu istoriju. Razgovarano je o saradnji dve institucije na polju promovisanja u lokalnim sredinama u Srbiji francuskih i srpskih iskustava u oblasti istorijske nauke. Istaknut je značaj istorijske nauke za opšti kulturni i privredni razvoj lokalnih sredina. U tom smislu istaknuta je uloga Srba, povratnika iz Francuske, koji predstavljaju most koji povezuje dva naroda i dve kulture u opštem evropskom kontekstu. Dogovorena je saradnja u organizaciji francusko-srpskog skupa u Zaječaru koji će biti posvećen problematici istorije i sećanja Prvog svetskog rata.