Novembar 2013: Održan V naučni skup o istoriji zdravstva u Zaječaru

Novembar 2013: Austrijski ambasador u poseti Institutu
децембар 18, 2017

ODRŽAN V MEĐUNARODNI NAUČNI SKUP O ISTORIJI ZDRAVSTVA U ZAJEČARU

U Zaječaru je 1. novembra 2013. godine održan peti naučno–stručni skup Istorija medicine, farmacije, veterine i narodna zdravstvena kultura u organizaciji Istorijskog arhiva Timočka krajina iz Zaječara, Instituta za savremenu istoriju iz Beograda, Arhiva Srbije iz Beograda, Srpskog lekarskog društva – podružnice u Zaječaru i Rajačke škole zdravlja. Na otvaranju skupa govorili su prof. dr Jovan Bazić, pomoćnik ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, prof. dr Momčilo Pavlović, direktor Instituta za savremenu istoriju, Žika Rakić, v. d. direktora Istorijskog arhiva Timočka krajina, Svetlana Janakijeva Krsteva, direktorka odela Državnog arhiva u Vidinu i mr Dejan Krstić, pomoćnik gradonačelnika Zaječara. Takođe, prisutnima su se obratili i predstavnici pokrovitelja skupa: dr Stanislav Tadić, direktor Zdravstvenog centra Zaječar, mr ph. Dragana Branković Minčić, direktorka Apoteke Zaječar i Gabrijela Popović u ime Fakulteta za menadžment u Zaječaru.

Na skupu su učestvovali i saradnici Instituta: dr Nikola Žutić, dr Srđan Cvetković, dr Milan Gulić, mr Miomir Gatalović, Nebojša Stambolija, Božica Slavković i Momir Ninković. Ukupno je podneto 30 referata učesnika iz Srbije, Bugarske i Crne Gore.

Program konferencije