Jun 2012: Poseta francuskih istoričara

Maj 2012: Promocija autobiografije Bore Dragaševića
децембар 18, 2017
Septembar 2012: Učešće saradnika Instituta na „Desničinim susretima“
децембар 18, 2017

POSETA FRANCUSKIH ISTORIČARA

U sredu, 13. juna 2012, Institut za savremenu istoriju je posetila delegacija francuskih arhivista i vojnih istoričara u sastavu: Andre Rakoto, šef kabineta u Istorijskom servisu odbrane u Vansenu i pukovnik Frederik Gelton, glavni urednik „Vojno-istorijske revije“.

Razgovoru sa direktorom Instituta prof. dr Momčilom Pavlovićem prisustvovali su i potpukovnik Loran Vonderšer, francuski oficir za saradnju pri generalštabu Vojske Srbije i dr Stanislav Sretenović, viši naučni saradnik Instituta. Vođeni su razgovori o produbljivanju dalje saradnje Instituta za savremenu istoriju sa francuskim vojnoistorijskim obrazovnim institucijama i arhivima. Planirani su zajednički skupovi, publikacije i razmene istraživača.