Decembar 2013: Poseta profesora Robera Franka Institutu

Decembar 2013: Poseta dr Konstantina Nikiforova Institutu
децембар 18, 2017

POSETA PROFESORA ROBERA FRANKA INSTITUTU

U sredu 4. decembra 2013. godine, Institut za savremenu istoriju je posetio gospodin Rober Frank, profesor emeritus na Univerzitetu Pariz 1 Panteon-Sorbona, specijalista za istoriju Evrope i istoriju međunarodnih odnosa. U razgovoru sa prof. dr Momčilom Pavlovićem, direktorom instituta, kome je prisustvovao i dr Stanislav Sretenović, viši naučni saradnik instituta, profesor Frank je razmenio mišljenja o saradnji francuskih i srpskih istraživačkih ustanova u oblasti savremene istorije kao i o projektima koji su planirani u Evropi i svetu povodom obeležavanja stogodišnjice Prvog svetskog rata.

U toku razgovora je istaknuta potreba da se izbegne politizacija naučnih skupova koji se organizuju povodom obeležavanja tako značajnog istorijskog događaja. Razgovarano je takođe i o pristupanju Srbije Međunarodnom komitetu istorijskih nauka (CISH). Profesor Frank je dao punu podršku aktivnostima Instituta na polju razvijanja međunarodne saradnje.