April 2024: Održan razgovor o knjizi Luke Filipovića Evrokomunizam i Jugoslavija 1968-1980.

Januar 2024: Saradnici Instituta učestvovali na uvodnom seminaru za Horizon Europe projekat u Briselu
јануар 29, 2024

Centar za jugoslovenske studije (CEJUS) i Dom omladine Beograda u saradnji sa Akademskom knjigom iz Novog sada i Institutom za savremenu istoriju organizovali su, 23. aprila 2024. godine, razgovor o knjizi Luke Filipovića Evrokomunizam i Jugoslavija 1968-1980. U razgovoru su učestvovali Luka Filipović (Institut za savremenu istoriju), Petar Žarković (Institut za filozofiju i društvenu teoriju) i Marko Miletić (portal ,,Mašina“). Razgovor su vodili Sanja Petrović Todosijević (Institut za noviju istoriju Srbije) i Srđan Radović (Etnografski institut SANU). U ime izdavača, obratili su se Bojan Dimitrijević (Institut za savremenu istoriju) i Bora Babić (Akademska knjiga).